Przemysł 4.0

DWJ Narzędziownia CNC

Możesz nas obserwować:

Przemysl 4.0

Przemysł 4.0, co musisz wiedzieć o czwartej rewolucji przemysłowej?

Przemysłem 4.0 nazywamy synonim inteligentnej produkcji. Jest to cyfrowa transformacja w dziedzinie produkcji przemysłowej, dzięki której przedsiębiorstwa podejmują decyzje w czasie rzeczywistym. Zwiększają zarówno produktywność, elastyczność, jak i zwinność w działaniu.

Przemysł 4.0 to branża skupiająca się na automatyzacji. Pozwala na połączenie procesów, ludzi oraz maszyn w czasie rzeczywistym. Prowadzi to do powstania inteligentnych fabryk  wykonujących zlecenia coraz to szybciej i sprawniej. Przemysł 4.0 dotyczy również zakładów obróbki skrawaniem CNC. Branża CNC jest szczególnie podatna na ten przemysł ze względu na dużą ilość danych którymi dysponują obrabiarki CNC.

Dzięki rozwojowi Internetu ludzie wraz z technologią są coraz bardziej połączeni. Kluczem stało się tu bezprzewodowe udostępnianie i zbieranie danych. W dużej mierze dotyczy to obróbki skrawaniem CNC . Zbierając szybciej i znacznie więcej danych, ludzie są w stanie bardzo szybko usprawniać oraz ulepszać czy to oprogramowanie czy też maszyny numeryczne CNC.

W erze przemysłu 4.0 nie mogło zabraknąć wzmianki o robotach automatycznych. Aktualnie rewolucyjne zmiany w robotyce są symbolem przemian w branży obróbki CNC. Przykładem mogą być roboty załadowujące obrabiarki CNC, mają szeroki zakres funkcji. Zastosowanie znajdują w operacjach frezowania CNC oraz toczenia CNC. Ich funkcyjność jest z dnia na dzień rozbudowywana. W większości zakładów produkcyjnych służą do załadunku oraz rozładunku obrabiarek CNC, natomiast posiadają również wiele innych funkcji takich jak pomiar detali, sortowanie czy pakowanie.

Specjalny program komputerowy który został wyposażony w narzędzia i grupy podstawowych figur geometrycznych pozwala nam na tworzenie oraz edycję trójwymiarowych brył. Modele 3D są wykorzystywane przez konstruktorów i technologów w różnych dziedzinach przemysłu.

Używa się ich w początkowych fazach projektów do utworzenia prototypów, bądź odtworzenia elementów wyeksploatowanych. Na etapie modelowania bryłowego możliwe jest wykrycie wad konstrukcyjnych i ich natychmiastową korektę przed etapem wykonania elementów na maszynach CNC. Nasza firma DWJ Narzędziownia CNC zajmuje się modelowaniem bryłowym 3D, dzięki któremu tworzymy projekty oraz przyrządy. Zaawansowana technologia, wiedza i wieloletnie doświadczenie w branży na temat modelowania pozwala skrócic czas oraz obniżyć potencjalne koszty zlecenia a także dopracować pasowanie tworzonych elementów. W prawie wszystkich gałęziach przemysłu modelowanie 3D jest podstawowym narzędziem na początku procesu tworzenia.

Doświadczenie

Doświadczenie

Wiedza

Wiedza

Jakość

Jakość