Toczenie CNC

DWJ Narzędziownia CNC

Możesz nas obserwować:

Toczenie CNC – usługi obróbki metali i tworzyw sztucznych.

Na samym początku warto wyjaśnić czym jest toczenie?

Jest to rodzaj obróbki wiórowej stosowany do obrabiania powierzchni zewnętrznych, wewnętrznych i czołowych wałków zamocowanych w uchwycie tokarskim na tokarce. Materiał w uchwycie obraca się wokół własnej osi i poprzez przyłożenie noża tokarskiego do wałka następuje proces toczenia. Czyli polega ono na oddzielaniu nożem tokarskim warstwy materiału z przedmiotu, w celu uzyskania określonego kształtu i wymiarów.

Pierwsze tokarki były stosowane w Egipcie już w epoce brązu. Oczywiście nie wyglądały tak jak współczesne tokarki. Były to tokarki sznurowe o ruchu posuwisto-zwrotnym napędzane sznurem poprzez prace człowieka.

Toczenie CNC jest bardziej dokładną oraz wysoce powtarzalną formą obróbki niż konwencjonalne toczenie. Zasada obróbki jest bardzo zbliżona, lecz człon „CNC” jest tutaj kluczowy. CNC (ang. Computerized Numerical Control) daje Nam dużo więsze możliwości obróbki skomplikowanych kształtów, gdyż za wszystkie ruchy obrabiarki jest odpowiedzialny komputer. Fizyczny udział człowieka w procesie obróbki jest zredukowany w porównaniu do tokarki konwencjonalnej, gdzie za każdy ruch maszyny był odpowiedzialny człowiek.

toczenie_cnc

DWJ

Toczenie CNC – precyzja

Charakteryzuje się wysoką powtarzalnością oraz precyzją wykonywanych części, gdyż maszyna zaprogramowana może wykonywać detale w sposób cykliczny bez przerwy. Poprzez dobry dobór maszyny oraz dobranych opcji do niej, możemy produkować pojedyńcze detale jak i serie w szybkim okresie czasu i wysoką wydajnością. Każde korekty wymiarów mogą zostać wprowadzane w czasie rzeczywistym poprzez panel sterowania. Program do obróbki części metalowych lub z innych materiałów można napisać z panelu użytkownika albo poprzez użycie programu komputerowego CAM. Używanie odpowiednich narzędzi oraz parametrów pozwala Nam toczyć detale o wąskich tolerancjach oraz o wymagającej chropowatości powierzchni w bardzo wydajny sposób.
Toczenie CNC w naszej firmie jest procesem wysoce elastycznym. Poprzez wysoką różnorodność i dostępność narzędzi na rynku Nasz zakres z obszaru toczenia cnc jest bardzo szeroki. Najczęściej obrabiamy różnego rodzaju metale oraz tworzywa sztuczne.

Produkty wytwarzane na tokarkach CNC

Proces produkcji części na tokarchach CNC jest bardzo szeroki. Tokarki stworzone są do obróbki części w postaci brył obrotowych. Można w tym zawrzeć różnego rodzaju osie, wałki cylindry, tuleje, śruby gwintowane, pierścienie, stożki, koła, podkładki, trzpienie i inne.
Wymienione wyżej elementy zazwyczaj potrzebują dodatkowych operacji m.in. frezowania. Obecnie tokarki CNC można wyposażyć przy zakupie w opcję frezowania. Jest to stosowane coraz częściej przez przedsiębiorców w celu zwiększenia uniwersalności obrabiarki. Zastosowanie takiej opcji skraca okres produkcyjny, gdyż detal jest produkowany na jednej maszynie.

Doświadczenie

Doświadczenie

Wiedza

Wiedza

Jakość

Jakość